Pirms kāda laika, nu jau 2 gadiem, nopirkām papildus automašīnu - Fiat 500x - jaunu, no salona. Kāpēc šāda izvēle? Lasi tālāk.

Darba dēļ man nācās ik pa laikam braukt uz nedēļu prom ar ģimenes vienīgo automašīnu, tikmēr sievai bija problemātiski izvedāt bērnus uz bērnudārzu, klavierstundām, džudo, utt. un vēl paspēt uz darbu, no darba. Tad nu izlēmām, ka jāpērk vēlviena mašīna ar ko braukāt tuvos gabalus (jeb pa pilsētu).

Nākamais solis bija atrast automašīnu. Toreiz pieejamais budžets bija +/- 4k Eur. Apskatoties tirgu (lasi, ss.com) saprotam, ka nekas spīdošs pa tādu summu nav pieejams. Un kā jau parasti, pieliec 500Eur, sanāk mazliet labāka, pieliec vēl 500Eur un sanāk jau pavisam labāka, līdz attopies, ka 4k ir izauguši līdz 7k Eur. Pie šādas summas sāk parādīties lietotas automašīnas, kas mums tīri labi patīk. Bet tā kā budžets nav tik liels, tad braucam atpakaļ lejā uz 4k un meklējam vēl. Pēc pāris nedēļu meklēšanas nonākam līdz VW Beetle, kas abiem tīri labi patīk, un draugi ieteica kā labu esam. Zinu, zinu, ka VW nav tas lētākais variants, bet mēs gribējām tādu kas arī patīk, nevis ir tikai funkcionāls. Pagāja kāds laiciņš un parādās sludinājums Liepājā - dzeltens 2004. gada VW Beetle ar melnām svītrām pāri. - Gribētu vēl piebilst, ka šajā brīdī es jau biju palicis ļoti nepacietīgs, jo pietiekami ilgi jau bijām meklējuši. - Es tieši kā biju Dobelē - relatīvi netālu. Aizbraucām, paskatījāmies, izbraucu, uzmetu aci visam ko zināju. Krāsa izskatījās mazliet dīvaina, bet diemžēl noignorēju. Cena ietilpst budžetā - 3700 Eur - ņemam ciet. Braucu laimīgs atpakaļ, saule spīd, dzeltena mašīna, logi vaļā, viss skaisti.

Bilde

Viss, protams, nebija nemaz skaisti, kad sākās pirmās problēmas un tās pārtapa otrajās problēmās un tās trešajās.. Nomainīju ģeneratoru, akumulatoru, sataisīju kaut ko tur turbīnai, un kaut ko vēl, ko vairs neatceros. Pacēlām servisā augšā, izskatījās, ka kādreiz diezgan cietusi blakussēdētāja puse. Trubas berzējas gar motoru. Ventilators skaras klāt radiatoram, u.c. problēmas. Šis jau bija brīdis, kad man servisi bija pilnīgi līdz kaklam. Arī otrai mašīnai n-tās lietas bija jālabo, apmēram katru nedēļu pa servisu. Tad nu ļoti negribīgi tika nolemts, ka šis bija slikts pirkums, kas ir jāpārdod, varbūt nopērk kāds, kuram ir pacietība to visu labot.

Sludinājums ielikts, neviens, protams, nezvana. Tikmēr kolēģis stāsta kā viņam jauna mašīna, servisus nav redzējusi - tikai apkopes. Sāku domāt, ja saliek kopā visu iztērēto naudu un izdala uz pāris gadiem, sanāk, diezgan normāls līzinga maksājums. Lai vai kā negribējās ņemt līzingu, sanāk, ka maksājot par visiem remontiem un tērējot savu laiku braukājot pa servisiem es samaksāju tikpat vai pat vairāk kā man būtu jāmaksā par jaunas mašīnas līzinga maksājumu, pieņemot, ka mašīna maksā ap 15k Eur. Beidzot mēs nonākam pie Fiat'a.

Man vienmēr ir patikušas mazas mašīnas, sieva šķiet, ka arī neiebilst, tāpēc sāku meklēt variantus jaunām-mazām automašīnām, budžets = 18k Eur. Ļoti ilgi esmu skatījies uz Mini cooper, tāpēc tas ir pirmais kur dodos, pēc ļoti īsas izpētes, secinu, ka cena ir par lielu pret to ko tu saņem. Arī atsauksmes pēdējā laikā nedzird tās labākās - ciets, dīvains salons, utt. Manā gadījumā dīvainais salons pieliek punktu mini ērai - laiks ir gājis uz priekšu, es esmu palicis vecāks, mazliet nopietnāks, gribas kaut ko minimālistisku, sieva nekad nav bijusi baigā sajūsmā par mini salonu. Nākamais sarakstā ir tas pats VW Beetle, tikai jauns. "Uzmetam aci" VW.lv, skaisti, bet cenas sākot no 21K Eur - diemžēl arī par daudz. Nākamais sarakstā - Fiat 500. Apskatos mājaslapu, it kā ir ok. Apeju googli, atsauksmes diezgan ok. Mājas lapā rakstīts - "MĒNEŠA MAKSĀJUMS TIKAI 99,- EUR" - ok, jāpaskatās tuvāk. Braucot uz Rīgu, sazvanu salonu, sarunāju tajā pašā dienā izbraukt.

Iekāpjot Fiat 500, viss tāds "fancy", košas krāsas, smuks, sievai patiks. Saulaina diena, izbraucu, viss liekas forši.

Bilde

Braucam ar sievu un bērniem skatīties. Bērni ierauga un turpat izkūst - maza krāsaina mašīnīte. Sieva gan nav tik optimistiski noskaņota, viņa pretēji man domā no praktiskās puses. Baiba no autobrava iesaka paskatīties uz 500 lielo brāli - 500X.

Bilde

Uzreiz arī izbraucam, visiem, protams, patīk - kā jau jauna. Vēlāk mājās vēl izrunājām un izlemjam, ka jāņem ciet. Autobrava piedāvā ņemt veco automašīnu kā pirmo iemaksu. Atdodam Beetlu par krietni mazāku cenu kā tika nopirkts, bet esmu priecīgs.

Turpinājums 2. daļā.


Comments

comments powered by Disqus