Date Tags Apkure

Kādu apkures veidu izvēlēties? Briesmīgi sarežģīts jautājums. Tika pat apsvērts variants ar siltajām grīdām, bet dzīvoklī nav īsti vērts + betonēt diezko biezu kārtu arī nedrīkst dēļ svara. Paliekam pie radiatoriem un centrālapkures. Nākamais jautājums: Kādus radiatorus?

Skatos internetā tiek iztirzāti dažādi varianti, bet pārsvarā tiek piedāvāti 3: klasiskās baltās kastes, kas ir arī vislētākais variants, alumīnija un arī vēl čuguna radiatori. Kaut kā man vienmēr patikuši čuguna radiatori gan dizainiski, gan liekas, ka tie vislabāk atdod siltumu, ilgi paliek silti, un kalpos ilgi bez kādām problemām. Baltās kastes tāpēc neapsvēru kā variantu, un apskatoties uz alumīnija radiatoru dizainu palieku pie čuguna. Nākamais jautājums ir kādus čuguna radiatorus, kam seko ilga google pētīšana meklējot kaut ko kas patīk un ko var +/- atļauties.

Jaunus nopirkt nav reāli, tie grozās cenās ap 45 eur par ribu, bet man vajag nomainīt 35 ribas. Ideja tāda, ka viena riba uz katriem diviem kvadrātmetriem. 35 * 45 = 1575 Eur par radiatoriem liekas nenormāli dārgi. Pēc ilgākas meklēšanas, izmisuma, samierināšanās ar baltajām kastēm, pārdomāšanas, atkal samierināšanās un atkal pārdomāšanas, ka tomēr gribas, lai patīk, nonākam pie gala lēmuma pasūtīt lietotus Ulmaņa laika radiatorus pie šiem pušiem: http://4r.lv/.

Tā kā jau biju pirms tam pie viņiem bijis, tad uzzvanu, pasūtu, apmaksājam pusi avansa rēķina un pēc nedēļas, vai pusotras braucam pakaļ:

Radiatori

Tika nolemts atstāt dabisko čuguna krāsu tikai aizsardzībai nolakojot. Radiatori

Tālāk seko tikai atrast santehniķi, kas mums vecos nomainīs uz jaunajiem. Tā kā bijām jau sākuši interesēties pirms tam, tad esam tikuši līdz namsaimnieka santehniķim, kurš zinās kur jāslēdz nost ūdens, utt. Bet kamēr es netiku darba dēļ un santehniķis netika sava darba dēļ, pienāca ziema un šobrīd palika tā, ka radiatorus namsaimnieks neļauj mainīt kamēr ārā ir mīnusi. 4R džeks stāstīja, ka baigi ilgi tie radiatori nedrīkst stāvēt nepielikti, jo savādāk izkaltīs savienojumos esošās pakulas, kuras es iedomājos ka ir sasmērētas ar kaut kādu smēri. Pagaidām nekas cits neatliek kā gaidīt uz plusiem, un cerēt ka nebūs jāved atpakaļ visu pārskrūvēt...

P.s. Paldies Jānim Bebrītim par palīdzību dabūt augšā, neko tik smagu vēl nebiju nesis.


Comments

comments powered by Disqus