Date Tags 2008

Vakradien mazliet paskatījos vairāk par microsoft silverlight un esmu diezgan izbrīnīts. Flash man atgādina vienu tādu lielu kluci, kurā iekšā ir kaut kādi "frames", "actions script", "time line", "goandplay()", u.c. un tas viss ir jāiemācās, lai kaut ko tiešām smuku dabūtu gatavu. kaut kad gribēju uztaisīt savu video atskaņotāju "flešā", bet ne cik tālu netiku.

Tātad es vakar paņēmu uzinstalēju silverlight sdk, uztaisīju pēc dokumentācijas piemēra html failu, uztaisīju javascript failu, uztaisīju xml failu, ierakstīju javascript failā, lai ielādē silverlight objektu, uzrakstīju xml failā, lai ielādē bild un html failā sarakstīju lai salādē visus js failus un div tagu, kurā būs silverlight objekts un viss notikās, man parādījās tā bilde bez jebkādas importēšanas, kompilēšanas, utt. mazliet palasīju dokumentāciju un tur bija aprakstīts, cik vienkārši ir ielādēt video. Tālāk gan nesanāca paskatīties par to vai var patīt video uz priekšu un atpakaļ, bet noteikti, ka jāvar.

Flash ir vecs kā pasaule, un veids kā flash strādā man diezko nepatīk.(Kāpēc ir jākompilē video atskaņotājs, ja puspasaule izmanto to un pats video arī ir jāvelk no servera?) Vispār sīkāk aprakstīts šeit . Cilvēks tur ļoti labi aprakstījis par to kāpēc silverlight ir labs. Man vispār patīk jaunas lietas un galvenokārt tāpēc, ka cilvēki jaunās lietas uztaisa aizvien labākas un ērtākas.

Pagaidām gan silverlight nevar cīnīties ar Flash kaut vai tā dēļ, ka nav klienta priekš linux OS un (ja es pareizi sapratu) vēl man nepatika īsti , ka video ir limitēts uz wmv, kas arī liek aizdomāties par to, ka microsoft grib uzspiest savus standartus. Kāpēc viņi vienkārši nevar uztaisīt kaut ko uz kādiem globāliem standartiem, piemēram H.264? Viņi tiešām nesaprot, ka tādējādi varētu sev piesaistīt ļoti daudz cilvēkus?


Comments

comments powered by Disqus