Date Tags 2008

Mazliet atkal par inflāciju, bet sāksim par ko citu. Vakar braucu no Valmieras, apturēja policija. Ātrums pārsniegts nebija, gaismas ieslēgtas bija un visas dega, tiesības un tehniskā arī bija līdzi un tad viņš paprasīja par apdrošināšanu. Iedodu polisi, viņš tā skatās un saka: "Te kaut kas nav kārtībā.", paskatos .. hmz, tiešām nav. Izrādās 8 dienas beigusies apdrošināšana. "Būs jāmaksā sods, 30 - 50 latu apmērā un būs jāuzgaida 10 minūtes." Tiek sastādīts protokols, par kuru mazliet vēlāk.

Aizbraucam uz alfu, lai uzreiz nopirktu jaunu polisi. Iepriekšējo reizi pirku ergo, jo bija tikai ~17ls. Aizeju apsēžos, saku, ka vajadzētu apdrošināt automašīnu. Džekiņš tur visu datorā sabaksta un saka, ka 15,...(neatceros precīzi). Es jau sapriecājies, saku, ka jā, jā, ņemu, bet viņš kaut ko palabo un saka: "Jūsu automašīnai tomēr 44,...". wtf? Viņš ieteica aiziet tur pat uz baltu, jo viņiem vēl nav cēlušās cenas.

Tagad jautājums. Cēlušās cenas? no 17 uz 45 latiem? Inflācija? Es teiktu - wtf? Tas vai tad nesanāk 164%? Kā ir ar apdrošināšanu Igaunijā? :D

Es protams saprotu, ka cenas pieaug, utt, bet tas ir neprāts par tādiem procentiem, vienk. 3 mēnešu laikā.

Par to protokolu. Nez kāpēc viņi uzreiz neuzliek sodu, bet man tagad jākavē laiks, jādomā kā tikt no darba un jāiet kaut kur skaidroties. Es jau iedomājos sarunu:

Viņš: "Kāpēc nebija polises?"

Es: "Domāju, ka polise ir derīga līdz martam! Uzreiz pēc tam aizbraucu un nopirku jaunu."

Viņš: "Sods 40ls"

Es: "Paldies!"

Domās: "Sasodīts, paldies .. par to, ka uzliekat man sodu! Tikai 40ls? Tiešām nebūs 120ls? Inflācija! Vajadzēja būt vismaz 100ls."

Tas varētu prasīt kādas 5 minūtes. Un pēc 30 minūtes, lai viņš uzrakstītu vēlvienu protokolu, kur norādīta maksājamā summa, utt(bet es jau nezinu, nekad neesmu bijis). Un vēlviena sačakarēta diena. Mums tā visa sistēma ir kaut kāda nepareiza.


Comments

comments powered by Disqus