Date Tags 2007

Šodien ejot uz darbu radās ideja kā ierobežot tos, kam patīk ātri braukt. Ideja radās saistībā ar pagāšnedēļas pases maiņu.

Motivācija: "Half of all fatal accidents occur at an impact speed of less than 55km/h. "Low speed" collisions can be deadly. This is due to Newton's physics and the frailty of the human body.", "Every 5km/h above the speed limit doubles the risk of being involved in a casualty accident. In a 60 zone, travelling at 65km/h doubles the risk and travelling at 70km/h quadruples the risk.", saite (tas ir tikai aprīlis) - tikmēr more

Likumā ir rakstīts, ja tev nav pases, tad policija tev var uzlik diezgan pamatīgu sodu par to (protams tas neattiecas uz vairākiem izņēmumiem, kur viens no tiem bija bērni mazāki par 15). Tad es iedomājos kāpēc gan valsts nevarētu ieviest līdzīgus likumus attiecibā uz mašīnām un autovadītājiem.

  1. Ideju noskatīju no 2 fast and 2 furious. Galveno varoņu mašīnās bija iebūvētas GPS sistēmas(vismaz tā likās), kas sāka sūtīt "sarkanus signāliņus" tiklīdz tika pārsniegts kaut kāds konkrēts ātrums. Tad nu lūk pirmā ideja ir tieši tāda - izdot tādu likumu, kurš nosaka, ka teiksim gada laikā visām automašīnām jābūt aprīkotām ar tādām ierīcēm. Bet no sākuma valstij jāveic nepieciešamie sagatavošanās pasākumi:
  2. Jāpārbauda vai tas strādā(Varbūt kaut kur jau kaut ko tādu izmanto),
  3. Jānosaka konkrētu firmu un modeļu gps moduļi,
  4. Jānosaka maksimālās cenas, ko var prasīt servisi par moduļiem un darbu, savādāk mazākturīgiem cilvēkiem nāksies atteikties no mašīnām UN cenām jābūt saprātīgām,
  5. Noteikt augstus sodus par tādām lietām, kā likuma ignorēšnau, jeb moduļa neiegādāšanos, modificēšanu, u.c.
  6. Ja tas tiktu realizēts būtu daudz jautājumu uz kuriem atbildēt, tagad tikai par ideju.

Kā es to iedomājos! Katrā mašīnā ir GPS modulis, kas caur satelītu ziņo policijas galvenajam datora, ja kāds pārsniedz ātrumu. Tā kā pārsvarā visi to pārsniedz, tad varētu būt sadalīts, piemēram, pa krāsām - dzeltena, mazliet pārsniedz, sarkana vairāk, violēta vēl vairāk, utt... Līdz ko kāds pārsniedz ātrumu, no centrāles tiek paziņots tuvākajai ekipāžai, kas ar savu Subaru tad dzenas pakaļ pārkāpējam. Vēl labāk būtu, ja katrā modulī tiktu iestrādāta informācija par auto īpašnieku, kas tiktu pasūtīts pa taisno no ražotāja. Ja kāds mēģina pārprogrammēt moduli, tad tas vai nu par to ziņo policijai vai nodeg vai nu vienalga, bet pret to arī jābūt aizsardzībai. Es gan ticu, ka būs entuziasti, kas iedzīs savas mašīnas svina kastēs un lauzīs kamēr atlauzīs to sistēmu, tāpēc no vienas puses nebūtu labi, ja modulis saturētu informāciju par mašīnu un īpašnieku. Tas ir tāpat kā man ir neuzticība jaunajām pasēm (Kāpēc visām pasēm jūtama komunisma pieskaņa, kapēc nevar normālu dizainu uztaisīt?).

  1. Ideja radās pēc 1. idejas ņemot vērā apstākli, ka 1. ideja varētu būt pārāk dārga priekš cilvēkiem ar mazākiem ienākumiem. Doma tāda pati, tikai likums būtu par ātruma ierobežotājiem. Teiksim valsts varētu noteikt, ka līdz tam un tam laikam visām automašīnām jābūt aprīkoām ar ātruma ierobežotāju, kas neļauj pārsniegt 140km/h. Ja kāds to nebūtu izdarījis likt sodus 300ls un augstāk apmērā. Pārbaudīt arī ļoti vienkārši - policisti izvelk no mašīnas kaut kādu mini pacēlāju(divus 4x4 mašīnām), paceļ priekšu/aizmuguri, gazē virsū un skatās, ja nav, tad attiecīgs sods - liels sods.

  2. Ideja radās tikko rakstot 1. ideju - fotoaparāti tādi paši kādi uz vācijas "autobāņiem",nebūtu pirkuši getzus un imprezas, bet fotoaparātus ar ātruma noteicēju un tad tikai jāpiesūta rēķins.

Galvenā raksta doma ir tāda, ja valsts var piespiest obligāti pirkt pases(par pasēm ir jāmaksā), kāpēc valsts nepiespiež kaut ko pirkt drošības labā?

Saites: 1. http://users.tpg.com.au/users/mpaine/speed.html 2. http://www.tvnet.lv/auto/zinas/road_safety/article.php?id=4840739 3. http://auto.delfi.lv/zinas/raksts/4809 4. http://www.mfa.gov.lv/lv/eu/Jaunumi/EKP-pazinojumi-presei/2006/junijs/29-6/

Aizmirsu piebilst - Ja kaut ko tādu ieviestu, man vajadzētu prasīt valstij aizsardzību? :D


Comments

comments powered by Disqus