Izglītība. Vai tiešām?

Netīšām uzdūros rakstam par izglītību . Beidzot kāds ir uzrakstījis to, ko es nemācēju pateikt. Es pilnībā piekrītu, ka bērniem ir jāiemāca saprast, nevis jāiekaļ galvā reizrēķins. Es arī uzskatu, ka padomju laiku skolotāji to nevar iemācīt mūsdienu jaunatnei, ja nu vienīgi, ja viņi tiešām mestu pie malas savus principus par to kā viņi ir audzināti, utt, bet ir grūti noticēt, ka kaut kas tāds varētu notikt.

Raksts uzvedināja uz dažādām domām, turpinājumā vairāk par tām.

Pēdējā laikā ļoti daudz jauniešu dara tā kā grib, neklausa vecākus, utt, un visi šausmīgi sākuši lietot alkoholu, un nez kādos veidos vēl bojā savu veselību. Jautājums ir - Kādēļ tas tā ir? Dzīve grūta? Gribas vairāk nekā var atļauties un līdz ar to mēģina slīcināt bēdas? Man reiz bija draudzene, kas teica: "Es tā daru, lai tiktu vaļā no visa, kas sakrājies." ... ....... Tā arī es nesapratu, kas tad ir tas viss, kas sakrājas un kāpēc tādēļ ir jāpiedzeras. Visu var atrisināt, ja vien pats to gribi un alkohols ir tikai tāda stulba aizmiršanās līdz nākošajai reizei. Varbūt tāpēc, ka pēdējos gadus laiks padrūms un visiem …

more ...


Policijas darbs

Normāls policijai darbs. pa nakti uzstutēt zīmes un nākamajā rītā visai bankai salikt sodus par stāvēšanu neatļautā vietā. Tagad vēl tikai varētu uz nedēļu noņemt un kādā naktī atkal uzlikt .. naudiņa jāpelna.

Bet tā kā mums mašīnas nav kur likt (attēlā - 1. līnija, kur vairs nevar likt gar abām pusēm), man ir jautājums. Vai gar ceļa malu (attēlā 2. līnija) drīkst likt mašīnas? Zīmes tur nekādas nav.

more ...

Laiciņš šodien jauks

Interesants laiks mums pēdējās dienās. :) Vakardien it īpaši - vienu brīdi sniegt, paspēj tik nomirkšķināt acis un vairs nesnieg.

Šorīt jau no rīta bija gaišs un saulains, kas ļoti priecē. Mazliet pat dīvaina sajūta braukt uz darbu pa gaismu. :)

more ...

Rīgas sargi

Nu tad beidzot es arī biju aizgājis noskatīties filmu Rīgas sargi. Filma bija aizkustinoša, patriotisma pilna, utt. Bet... Pirmais un laikam vienīgais, kas man nepatika bija tas, ka filma neprata man radīt iespaidu, ka visa latviešu tauta cīnījās par brīvību. Bija sajūta, ka visu dara daži cilvēki, ne tikai galvenie varoņi, bet ļoti maz cilvēku. Protams bija lietas pie kā piekasīties, piemēram tādas, kā 100 km garais tilts, par kuru latvieši skrēja un skrēja un skrēja un skrēja, bet pa to pašu laiku 10 metrus garā tilta apakša, pa kuru 4 cilvēki pārrāpās dikti ātri, bet tie visi ir sīkumi, es gribēju rakstīt par ko citu.

Nākamajā dienā pēc filmas es ieraudzīju tantiņu, kas stāvēja rindā aiz manis un aizdomājos par filmu. Savelkot visu kopā radās doma. Vai tiešām tādēļ viņi cīnījās? Tādēļ, lai tagad dzīvotu šausmīgā komunālajā dzīvoklī ar pūstošu kreiso stūri? Pareizi, Latvija tagad ir neatkarīga valsts, bet kā valsts tagad izturas pret tiem cilvēkiem, kas to visu piedzīvoja? Izmaksājot pensiju 80 ls/mēnesī? Kuras dēļ pensionāram ir bailes saukt ātro palīdzību, jo savādāk nespēs samaksāt par īri …

more ...

Pozitīvs vs negatīvs

Kas ir labāk? Skatīties uz dzīvi no pozitīvās puses vai reālās līdz ar to (vismaz latvijā) negatīvās puses? Iedomājies situāciju, kad kaut kas jāizdara, piemēram jāizrok bedre. Negatīvists visu laiku domās: "Stulbā bedre, kam vispār vajag to, tik daudz vēl jārok, mazliet jāatpūšas", savukārt pozitīvists domās: "Paskat, cik maz vairs palicis. Nemaz jau tik liela tā bedre nav, mazliet pastrādāšu un, kad būs izdarīts, tad atpūtīšos." Kā jūs domājat, kurš ātrāk izraks bedri un galvenais, kurš pēc tam jutīsies labāk?

Reiz es biju mazs un mācījos pamatskolā. Man bija sliktas atzīmes. Visi lamājās par to, sodīja, utt. Teica, ka es jau to daru(mācos) sevis dēļ, nevis kāda cita. Reiz es tiku pie vienas grāmatas. Īsti neatceros nosaukmu, bet laikam bija tāds - "Mācīsimies ar prieku." Es izlasīju grāmatu un nolēmu pamēģināt "mācīties ar prieku" un tas nostrādāja. Diezgan īsā laika periodā man sāka uzlaboties atzīmes no četriniekiem un pieciniekiem uz septītiniekiem. Es domāju, ja būtu gribējis, tad varētu arī labāk, bet es vairs neatceros vai es gribēju. Gadi gāja un to filozofiju aizmirsu. Savukārt nesen es noskatījos filmu The secret …

more ...

Koncepts

Šausmīgi kārdinošs koncepts . Runa iet par mobilo telefonu, kas darbojas pateicoties nano tehnoloģijām. Ja es pareizi sapratu, tad pagaidām ar nano tehnoloģijām ir tā, ka labākais, ko tāds dators var izdarīt ir sadalīt kaut kādu mazu skaitli pirmreizinātājos. Kopumā arvien vairāk un vairāk tiek runāts par nano tehnoloģijām. Kādi 10 gadi vēl jāpaciešas un tad jau būs. :)

Atpakaļ pie telefona koncepta. Iedomājies! Telefons, kas pats uzlādējas no saules enerģijas. Telefons, kas spēj "sajust" ķīmiskus savienojumus. Telefons, kas ir caurspīdīgs. Telefons, kas var mainīt krāsas uz kādām vien tu gribi. Telefons, kuru tu vari aplocīt ap roku kā rokas pulksteni(Vēsture atkārtojas? - rokas pulksteņi, pašlaik, manuprāt, ir izmiruši). Telefons, kas spēj nofotogrāfēt bez kameras, kādu mēs to saprotam tagad. Zinātniskā fantastika, bet visi ceļi ir atvērti. Vienīgais lielo attīstību varētu piebremzēt dažādas krīzes un karš, bet tas jau cits stāts. Tāpēc iedomājies ....... :)

more ...


Ilūzijas

Par šo uzrakstīja laacz . Viņa norādītajā linkā cilvēks pat ir uztaisījis tutoriāli . Tad nu lūk mans rezultāts:

Pamacība - Uzbrauc ar peli uz attēla, pārliecinies, ka tas otrs, kas parādās ir melnbalts, tad pabīdi kursoru nost no attēla un skaties uz to(punktiņu, kas atrodas apmēram vidū) kamēr liekas, ka pietik(~30 sec., bet man pietiek ar 10), tad uzbrauc ar peli vēlreiz turpinot skatoties uz punktu. Kas notiek? :)

p.s. Bildes orģināls

more ...

Sen zināma gudrība

Jo vairāk tev naudas, jo ātrāk tā iztērējas un šķiet, ka ir mazāk. Ir kaut kāds tāds līdzīgs teiciens, bet es domāju, ka tas darbojas līdz kaut kādam brīdim.

Ja tev ir maz naudas tu galvenokārt pērc pirmās nepieciešamības preces, ja parādās mazliet vairāk naudiņas, tad tu jau sāc klejot pa ebay plašumiem un iepirkt visus krāmus pēc kārtas, visādus gadžetus, bez kuriem arī ļoti labi varētu iztikt, bet kuri kaut kādā mērā, ja ne uzlabo dzīves kvalitāti, tad vismaz dod prieku. Es piem. gribu nopirkt DBV-T uztvērēju .. no vienas puses nav diezko vajadzīgs, bet no otras puses gribas notestēt kā iet un varbūt beidzot varētu normālā kvalitātē skatīties TV, savādāk ar analogo istabas antenu šausmīgi slikti rāda.

Un pēdējais posms, ja tev ir ļoti daudz naudas, tad tev daudz kas jau ir sapirkts un tu sāc domāt kā iegūt vēl vairāk naudas noguldod, iekrājot, utt. Es esmu ievērojis arī, ka daudzi cilvēki kuriem ir daudz naudas vispār nepērk tādus mazus krāmus kā USB DVB-T uzvērēju. Viņi labāk nopērk milzīgu plazmas/LCD ekrānu ar iebūtvētu uztvērēju un es noteikti darītu …

more ...