Spams 2

Tā kā askimet listē ieraudzīju šo:

Gribēju ielikt šo linku - latvianmoney.com.

Cilvēki jūs reklamējaties ar neīstajiem līdzekļiem!

more ...

Mobile TV

Tikko izmēģināju LMT piedāvāto mobile tv un man nav īsti labu vārdu ko par to teikt.

  1. Kvalitāte - vismaz uz mana N73 ir tā, ka latvijas mūzikas kanālam varēja pateikt, ka tas kas runā ir cilvēks un ka viņam ir rozā cepure un ne jau tas, ka maza izšķirspēja, bet tieši kvalitāte slikta (bet varbūt telefons slikti dekodē :D).

  2. Izmaksas - vienk. atklāta zagšana, 5 sant. pa minūti. Es saprastu kaut kāda abonēšanas maksa, teiksim tie paši 6.25ls mēnesi un tad skaties cik gribi, bet nē, pa 6.25 pienākas 300 minūtes pa brīvu, tas ir 5h. Cik ir 5h visa mēneša laikā? Pieņemot ka dienā ir 8h, kad varētu skatīties tv, tad 830 = 240h. Vai arī reālāks piemērs. Cilvēks dienā pavada 2h autobusā katru darba dienu(Uz darbu un atpakaļ). Mēnesī apmēram ir 20 darba dienas. sareizinam 202 = 40h, kā lai nosedz to ar 5h? :D Un tad vēl es nesaprotu īsti. Man ir jāmaksā par katru minūti 5 sant., bet lai vispār varētu apskatīties vēl ir jāsamaksā dienas abonēšanas maksa 7 sant. vai arī 75 sant. mēneša …

more ...

Silverlight vs Flash

Vakradien mazliet paskatījos vairāk par microsoft silverlight un esmu diezgan izbrīnīts. Flash man atgādina vienu tādu lielu kluci, kurā iekšā ir kaut kādi "frames", "actions script", "time line", "goandplay()", u.c. un tas viss ir jāiemācās, lai kaut ko tiešām smuku dabūtu gatavu. kaut kad gribēju uztaisīt savu video atskaņotāju "flešā", bet ne cik tālu netiku.

Tātad es vakar paņēmu uzinstalēju silverlight sdk, uztaisīju pēc dokumentācijas piemēra html failu, uztaisīju javascript failu, uztaisīju xml failu, ierakstīju javascript failā, lai ielādē silverlight objektu, uzrakstīju xml failā, lai ielādē bild un html failā sarakstīju lai salādē visus js failus un div tagu, kurā būs silverlight objekts un viss notikās, man parādījās tā bilde bez jebkādas importēšanas, kompilēšanas, utt. mazliet palasīju dokumentāciju un tur bija aprakstīts, cik vienkārši ir ielādēt video. Tālāk gan nesanāca paskatīties par to vai var patīt video uz priekšu un atpakaļ, bet noteikti, ka jāvar.

Flash ir vecs kā pasaule, un veids kā flash strādā man diezko nepatīk.(Kāpēc ir jākompilē video atskaņotājs, ja puspasaule izmanto to un pats video arī ir jāvelk no servera?) Vispār sīkāk aprakstīts šeit …

more ...

DIV vs Table

Šis raksts, laikam, ir kā mudinājums pašam sev. :)

Iepriekšējā raksta komentāros Valdis prasīja lai iedodu kādu mazu piemēru ar kuru varētu paspēlēties, tad nu lūk - test.html

1 noliek input lauku lejā, bet #2 ir iespējams vertikāli nocentrēt. Tagad lai noformatētu tik pat smuki kā tabulu, man jāliek visās malās padingi, margini, utt + jāmoka tas input lauks vidū .. un šeit nevar būt runa par to vai man vispār vajag to input lauku tur vidū .. mēs pieņemam, ka vajag. Kādi bija xhtml un css dizaina labumi? Izskatās, ka lapa ātrāk ielādējas? Mazāk html koda - par šo es nepiekrītu, jo saliekot visus paddingus un "hakus" nedomāju, ka būs mazāk simbolu(nevis mazāk līniju)?

Šeit atradu dažādus labumus:

  • make your pages load faster - Tiešām? Man liekas, ka tikai izskatās, ka lapa ielādējas ātrāk, jo tabulas tiek renderētas mazliet savādāk. Precīzāk tabulas tiek renderētas, kad ir visi dati ielādēti, bet div, p, u.c. elementi tiek renderēti, uzreiz, negaidot visus datus. Vai man ir taisnība? Nav man gluži taisnība - css failus pārlūks parasti "iekašo", tas nozīmē, ka tiešām lapa ielādējas ātrāk, bet var arī …
more ...

Div + positioning

Kāds HTML + CSS guru var man pateikt kā dabūt uz visiem(firefox, opera, IE6, IE7, safari) pārlūkiem bez milijons "hakiem" vienā līmenī bildi un piemēram input lauku? To ir patiešām viegli izdarīt ar tabulām, bet vai to ir iespējams izdarīt bez tabulām? Ja to nevar izdarīt bez tā saucamajiem hakiem, tad es vispār nesaprotu jēgu no table free html vai tad labāk nav kods, kas atbilst standartiem nevis kods kas balstās uz principiem un neatbilst standartiem?

more ...


Tools

Gribēju tikai ielikt šo saiti . Atradu meklējot kā pārkonvertēt uif failu uz iso failu, bet izskatās, ka tur ir milijons visadu un dažādu. Varbūt kādam noder.

more ...


LNT Ziņas

LNT ziņās viņi kaut kā sarēķināja (īpaši neiedziļinājos) un sanāca, ka rimi nemaz tik lielu uzcenojumu precēm neliek, bet kā varētu izskaidrot to, ka super netto Valmieras krējums(15%) maksā 49 santīmus, savukārt rimi 79 santīmus? Protams, ka rimi nav "kastu" veikals atšķirībā no super netto, bet vēljoprojām domāju, ka rimi uzliek neatbilstoši lielu uzcenojumu, atrunājoties ar inflāciju.

p.s. Kāpēc LNT ziņas neņem vērā tādus veikalus kā Super netto? Man izskatās pēc reklāmas...

more ...